29 Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

Dnia 19 września 2021 roku w Suwałkach zakończyły się 29 Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. Młodzi sportowcy, którzy przyjechali do naszego miasta rywalizowali w piłce nożnej pomimo złej aury, piłkarze dzielnie walczyli nie dając się przeciwnością atmosferycznym. Ważnym elementem Igrzysk była wspólna Eucharystia, która miała miejsce w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach w sobotę 18 września o godzinie 18:00. W Suwałkach było 480 zawodników. Dla organizatorów i przyjezdnych był to wspaniale spędzony czas.

Celem głównym XXIX Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Ełku i Suwałkach 2021 roku było stworzenie młodzieży salezjańskiej możliwości rywalizacji sportowej i budowania przez sport nowego świata, opartego na humanizmie i personalizmie, respektując takie fundamentalne wartości jak: pokój, przyjaźń, prawda, dobro, sprawiedliwość, wolność, miłość, godność osoby, solidarność i zasady fair play.

Nasze stowarzyszenie wywalczyło drugie miejsca w piłce nożnej kat. A, trener Robert Marzec i kat. C, trener Radosław Saganiak. Natomiast drużyna w Kat. B została doceniona i wyróżniona pucharem Fair Play ufundowany przez Presa PKOL Andrzeja Krasińskiego. Jest najwyższa nagroda za zachowanie na boisku i poza boiskiem. Mogli zając trzecie miejsce, ale stali w prawdzie i zajęli piąte miejsce w kwalifikacji.

Gratulacje wszystkim, że pięknie graliście reprezentując stowarzyszenie SL SALOS RÓŻA KUTNO w Woźniakowie i Miasto Kutno – miasto róż. Zadanie dofinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Komunikat z Rozgrywek Piłki Nożnej na 29 Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Suwałkach w dniach 18 -19.09.2021r.

Dziewczyny

Kategoria A

 1. Salos Przeczno

Kategoria B

 1. Salos Żyrardów
 2. Salos Połczyn Zdrój

Chłopcy

Kategoria A

 1.  Salos Szczecin
 2.  Salos Róża Kutno
 3. Salos Suwałki
 4. Salos Wiślanie Czerwińsk
 5. Salos Warszawa Bazylika
 6. Salos Żyrardów

Kategoria B

 1.  Salos Słupsk
 2.  Salos Suwałki
 3. UKS Salos Ełk
 4. Salos Dąbrowa Górnicza
 5. Salos Róża Kutno
 6. Salos Żyrardów

Kategoria C

 1.  Salos Ełk
 2.  Salos Róża Kutno
 3. Salos Bydgoszcz
 4. Salos Przeczno
 5. Dąbrowa Górnicza
 6. Salos Suwałki
 7. Salos Połczyn Zdrój
 8. Salos Warszawa Bazylika
Róża Kutno
Róża Kutno
Artykuły: 209