Zajęcia sportowe dla najmłodszych dzieci, chłopców i dziewcząt z SL SALOS „RÓŻA KUTNO”.

Drodzy rodzice zastanawiacie się, czy warto zapisać dziecko na zajęcia sportowe, a jeśli tak, to jaką dyscyplinę sportową wybrać? Rodzi się pytanie: Kiedy zapisać dziecko na zajęcia sportowe?

Wielu trenerów odpowie, że jak najszybciej, ale to każdy rodzic najlepiej zna swoje dziecko, wie, czy jest gotowe na regularne zajęcia sportowe, na funkcjonowanie w nowej grupie, na kontakt z trenerem, a w związku z tym na podporządkowanie się określonym zasadom i obowiązkom.

Zajęcia sportowe mogą być dla dziecka świetną formą spędzania wolnego czasu, pod warunkiem, że dobrze wybierzemy ich rodzaj. O tym, kiedy kilkulatek może zacząć sportowe treningi i w jakiej konkurencji sportowej?

Niestety – a może właśnie na szczęście – wszystko zaczyna się od rodziców! Aktywnością fizyczną zarażamy się w domu. Dzieci stają się takie, jak ich otoczenie. A są doskonałymi obserwatorami i nic nie umknie ich uwadze. Ich dobre i złe nawyki kształtują najważniejsze dla nich osoby – czyli rodzice. Wcale nie musimy mieć zawodowej przeszłości sportowej ani profesjonalnego sprzętu sportowego w domu, aby naszemu dziecko hasła „ruch”, „sport”, „aktywność fizyczna” niosły same pozytywne skojarzenia. 

Dlatego wychodzimy do rodziców z propozycją zajęć sportowych dla ich dzieci w piłce nożnej dla chłopców i dziewcząt. Takie zajęcia odbędą się 3 grudnia 2022 od godziny 14.30 do 16.30 w hali sportowej SP nr 2, ul. Staszica 6 w Kutnie. Zapraszamy!!!