Największy turnus aktywnych półkolonii w Woźniakowie

Drugi największy turnus Aktywnych Półkolonii trwał od 18 do 22 lipca 2022 roku i zgromadził 180 osób, w tym 20 obywateli Ukrainy mówiących po polsku.

Turnus prowadzony był przez SL Salos RÓŻA Kutno. Opiekę wychowawczą i animacyjną sprawowało 28 osób z Oratorium i trenerzy SALOS „RÓŻA KUTNO” oraz Salezjanie Współpracownicy.
Każdego dnia był czas na poranną integrację, modlitwę i słówko w kościele.

Wzięli udział m. in. w:

  • programie profilaktycznym, przedstawionym przez Teatr z Krakowa,
  • zabawach na basenie, gdzie miało miejsce wodne szaleństwo,
  • projekcji filmu o Proroku Eliaszu
  • wycieczce do muzeum w Łęczycy i Archikolegiaty w Tumie oraz grodzisko i skansen, a w czwartek gra terenowa.

Ostatniego dnia wychowawcy ponownie przypomnieli dzieciom jak trzeba przygotować się do Mszy Świętej, po czym wszyscy udali się do Kościoła, gdzie była okazja do spowiedzi. Wszyscy dziękowali Bogu za piękny czas półkolonii.

Po podziękowaniu wychowawcom i animatorom był czas na podziękowania w grupach. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę, worek sportowy i dyplom pamiątkowy. Jako ostatni punkt programu przed obiadem miały miejsce długo wyczekiwane salezjańskie chorągiewki.

Wypoczynek został dofinansowany przez Miasto Kutno, Gminę Kutno, Wojewodę Łódzkiego oraz dofinansowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

Dziękujemy darczyńcom: Piekarni i Cukierni Państwa Ozdowskich, OSM Łowicz, Kellogg’s, Gospodarstwu Rolnemu Państwa Kuciapskich, Panu Krzysztofowi Majkowskiemu, Państwu Kaźmierczakom – właścicielom Hurtowni owoców i warzyw w Leszczynku, Państwu Pietrzakom za wiśnie, Państwu Rutkowskim za porzeczki.

Róża Kutno
Róża Kutno
Artykuły: 209