Udana inauguracja sezonu w III Lidze kobiet

W dniu 26 sierpnia o godz. 11.00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Kościuszki w Kutnie jako pierwsze rozpoczęły zmagania w ramach III-ligi Kobiet województwa łódzkiego sezonu 2017/2018 drużyny  Róży Kutno i Zawiszy Fiero Rzgów.

Pierwsze minuty spotkania to obustronne próby narzucenia swoich warunków gry. Pierwsza dogodną sytuację do strzelenia bramki przeprowadziła drużyna gości lecz pewnym chwytem piłki popisała się  bramkarka Róży Natalia Nowacka po uderzeniu z 12 metra napastniczki ze Rzgowa. To tylko rozzłościło Różyczki, które od tej pory zaczęły dominować na boisku. Dowodem na taki obrót sprawy była bramka  zdobyta przez  Justynę Matusiak. Kapitanka gospodarzy popisała się silnym i skutecznym uderzeniu z rzutu wolnego z odległości 40 metrów.

Po strzeleniu bramki zawodniczki z Kutna poszły za ciosem i próbowały podwyższyć wynik spotkania. Ta sztuka udała  się w 20 minucie pod dobrym pressingu piłkę na wysokości 20 metra odzyskała Oliwia Budner szybko dobrała do Klaudii Maciejewskiej, która znalazła się sam na sam z bramkarką gości i pewnym uderzenie umieściła piłkę w bramce.

Do końca pierwszej połowy dominowały zawodniczki z Kutna. Mimo dużej ilości dogodnych sytuacji dla Różyczek wynik w pierwszej połowie nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Zawisza zaatakował z  większym animuszem chęcią odrabiana strat z pierwszej połowy. Lecz to  Róża wyprowadziła skuteczny  cios podwyższając wynik spotkania 3-0. Na  indywidualną akcję zdecydowała się Justyna Matusiak  dogrywając piłkę do Klaudii Maciejewskiej,  która  po raz drugi wpisała się  na listę strzelców.

W kolejnych minutach zawodniczki ze Rzgowa próbowały  zdobyć choć honorowego gola lecz piłkarki Róży kontrolowały sytuacje na boisku, mądrze  broniąc się i wyprowadzając groźne kontry.

Wynik  spotkania ustaliła Justyna Matusiak, która po pięknym uderzeniu z 20 metrów w samo okienko bramki nie dała szans bramkarzowi ze Rzgowa. Po tym zabójczym ciosie sędzia zakończył zawody.

Kolejne spotkanie podopieczne  Tomasza Kaby rozegrają w Pabianicach dnia 03.09.2017 z miejscowym PTC przy ul. Sempołowskiej 6 -serdecznie zapraszamy.

SL SALOS Róża Kutno – Zawisza Piero Rzgów  4-0 (2-0)

Bramki:

1-0 10′ – Justyna Matusiak

2-0 20′ – Klaudia Maciejewska

3-0 42′ – Klaudia Maciejewska

4-0 80′ – Justyna Matusiak

Skład SL SALOS Róża Kutno: Natalia Nowacka, Aleksandra Kucharska, Klaudia Ignaczak, Natalia Otto, Weronika Paczkowska, Justyna Matusiak, Oliwia Budner (Natalia Hovhannisyan 60), Wiktoria Harążka, Natalia Kuśmider, Dagmara Haczyk (Wiktoria Wasilewska 50′), Klaudia Maciejewska.

Róża Kutno
Róża Kutno
Artykuły: 209