Zwycięstwo w Makroregionie SL SALOS „RÓŻA KUTNO” w Żyrardowie

Piłka nożna, siatkówka, mini siatkówka, koszykówka i tenis stołowy, to konkurencje, w których rywalizowali uczestnicy XXII Inspektorialnych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, odbywających się w Żyrardowie w dniach 26-28 maja 2017 roku. Wzięło w nich udział ponad 401 zawodników ze stowarzyszeń lokalnych SALOS: Ełk, Suwałki, Ostróda, Kutno, Żyrardów, Płock, Łódź – Wodna.  Nasze stowarzyszenie lokalne SALOS „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie było reprezentowane przez pięć drużyn oraz 4 opiekunów, razem 50 osób.

Do Żyrardowa przyjechali młodzi ludzie z placówek salezjańskich z północno-wschodniej Polski, aby rywalizować ze swymi rówieśnikami. „Obok wspólnych zmagań na sali gimnastycznej jest także czas na poznanie się, rywalizację sportową „fair play” oraz wspólną modlitwę.” – mówi Szymon jeden z uczestników zawodów sportowych.

W drugim dniu Igrzysk, rozpoczęcie na hali sportowej przy Aquapark Żyrardów, swoją obecnością zaszczycił nas Krajowy Duszpasterz Sportowców, Wiceprezes SALOS RP. Mówił On do młodych sportowców odwołując się do słów św. Augustyna – „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”.

W uroczystym otwarciu uczestniczyły władze samorządowe miasta Żyrardów, Powiatu Żyrardowskiego, Dyrekcja LO im. S. Żeromskiego oraz członkowie zarząd SALOS RP. Podczas otwarcia zostały wręczone odznaczenia z okazji 25-lecia SALOS RP.  Wybitni działacze SALOS Żyrardów otrzymali listy gratulacyjne i medale jubileuszowe. Medale otrzymali: Leszek Kamiński, Milewski, Zygmunt Dąbrowski. Medale wręczył – krajowy duszpasterz sportowców ks. Edward Pleń.

Zmagania sportowe rozpoczęły się od godz. 10.30 i trwały do 17.00.  Natomiast o godz. 19.00 – wyjście na koncert Łukasza Mroza pseudonim MROZU oraz Maryli Rodowicz.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy od niedzielnej Mszy świętej w kościele św. Cyryla i Metodego czyli w parafii salezjańskiej. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Edward. Natomiast rozgrywki finałowe rozpoczęły się od 10.30 i trwały do 13.00.  Oficjalne zakończenie Igrzysk na hali sportowej. Medale wręczali zaproszeni goście oraz salezjanie.

Wyniki rozgrywek SALOS „RÓŻA KUTNO”:

  1. Pierwsze miejsce w piłce nożnej chłopców (6-osobowa) kat. A rocznik 2000 grupa II
  2. Drugie miejsce w piłce nożnej chłopców (6-osobowa) kat. A rocznik 2001 grupa I
  3. Pierwsze miejsce w piłce nożnej chłopców (6-osobowa) kat. C rocznik 2004/2005
  4. Drugie miejsce w piłce nożnej dziewcząt (6-osobowa) kat. B rocznik 2002/2003
  5. Czwarte miejsce w piłce siatkowej dziewcząt kat. A rocznik 2000/2001
  6. Awans drużyny w piłce nożnej chłopców (11-osobowa) kat. B rocznik 2002/2003

Awansowaliśmy do finałów Ogólnopolskich, które odbędą sie we wrześniu w Krakowie. Chłopcy prowadzeni przez trenera Roberta Marca bronić będą tytułu MISTRZA POLSKI 2016 zdobytego rok temu w Łodzi.

 Bez wielkich trudów nie można dotrzeć do wielkich rzeczy… Św. Jan Bosko

Prezes –

Ks. Henryk Chibowski sdb

Róża Kutno
Róża Kutno
Artykuły: 209