28. Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Sewilli – podsumowanie

28. Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej odbyły się w tym roku w Sewilli, w Hiszpanii. W dniach 10-15 maja zgromadziły one ponad 1300 uczestników z 15 krajów. Z Polski wzięło udział w Igrzyskach 157 zawodników i zawodniczek zrzeszonych w lokalnych stowarzyszeniach Salezjańskiej Organizacji Sportowej. Nasze stowarzyszenie lokalne SALOS „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie było reprezentowane przez dwie drużyny oraz 4 opiekunów, razem 29 osób.

Po zwycięstwie w ubiegłorocznych XXIV Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Łodzi, drużyna chłopców piłki nożnej rocznik 2002/2003, trenera Jacka Czekalskiego i drużyna dziewcząt rocznik 1999/2000, trenera Tomasza Kaby, zakwalifikowali się udziału w ŚIMS w Sevillii w 2017 roku.

Rywalizacja sportowa w Sevilli w Hiszpanii, odbywała się w następujących dyscyplinach: koszykówka, siatkówka, piłka nożna i tenis stołowy – podzielonych na płeć oraz kategorie wiekowe.

Kutnowscy młodzi sportowcy spisali się bardzo dobrze. Złoto zdobyły piłkarki z RÓŻY KUTNO, chłopcy piłkarze zdobyli trzecie miejsce – dodajmy, że w tej kategorii wiekowej, była to jedyna drużyna reprezentująca Polskę w tej kategorii wiekowej. W fazie grupowej dziewczęta pokonały drużyny z Belgii i z Hiszpanii. W półfinale zmierzyły się z drugą drużyną z Belgii, a w finale pokonały drużynę z Bratysławy – Słowacja. Wszystkie mecze wygrane.

Zawodniczki na Mistrzostwa to: Justyna Matusiak , Klaudia Ignaczak , Natalia Otto, Paulina Matusiak, Klaudia Maciejewska, Natalia Nowacka, Oliwia Budner, Aleksandra Karczewska, Dagmara Haczyk, Natalia Hovhannisyan

Chłopcy w swojej kategorii wiekowej rywalizowali z drużynami z: Austrii, Belgii, Hiszpanii, Niemiec i Słowacji. W fazie grupowej nasza drużyna stoczyła dwa pojedynki z drużynami z Hiszpanii. W pierwszym meczu z drużyną „Auximarbella B” z Malagi nasza reprezentacja wygrała 5:0. W kolejnym spotkaniu nasi zawodnicy pokonali drużynę „San Juan Bosco Valencja B” 4:2. Tym samym nasza drużyna zakończyła fazę grupową rozgrywek na pierwszym miejscu. Fazę pucharową rozgrywek nasi zawodnicy rozpoczęli od porażki 2:3 z drużyną „Salesianas Villaamil” z Madrytu. W kolejnych meczach nasza drużyna nie dała już żadnych szans rywalom wygrywając kolejno z drużyna Salezianas Estrecho- Hiszpania, aż 13:2 oraz drużyną „SDM Domino” Bratislava z wynikiem 5:3. Na 23 zespoły w tej kategorii zdobyliśmy trzecie miejsce.

Zawodnicy na Mistrzostwa to: Bardziński Krystian, Cieślak Patryk, Guzek Patryk, Jakubowski Bartłomiej, Jurczak Michał, Kwiatkowski Paweł, Pawłowski Igor, Petikyan Artur, Radecki Jakub, Sakowski Damian, Sienkiewicz Miłosz, Sobota Hubert, Stolarczyk Hubert, Środecki Tobiasz, Wielgosz Piotr.

Uczestnicy wyjazdu podkreślali, że była świetna atmosfera, piękne widoki i super pogoda. To była wspaniała przygoda oraz niezapomniane przeżycia. Róża Kutno zabłysła w Hiszpanii, pokazaliśmy światu jak gramy w piłkę. Byliśmy uczestnikami wspaniałego turnieju na światową skalę. Trzeba podkreślić, że Igrzyska Salezjański to nie tylko sport, ale także wiele wydarzeń kulturalnych i religijnych.

W związku z dofinansowaniem wyjazdu na Światowe Igrzyska do Sevilli, dziękujemy za wsparcie przygotowania MSiT oraz za dofinansowanie wyjazdu Fundacji Lotto,  Expom Sp. z o.o. Prezes Wietrzyk Marek, Przedsiębiorstwu Budowlano Inżynieryjnemu „MAVEX” Kutno Prezes Marek Michalski, PHU Anna Korzeniowska, Państwu Jurczakom z Kutna, Państwu Miziołkom z Sokoła oraz rodzicom, którzy sponsorują wyjazd swoich dzieci.

                                                                                               Prezes – ks. Henryk Chibowski sdb

Róża Kutno
Róża Kutno
Artykuły: 209