RÓŻA lepsza od KS w derbach miasta

 

W sobotę 1 kwietnia 2017 roku o godzinie 11.00 na stadionie przy ul. bł. ks. Oziębłowskiego odbył się derbowy mecz ligowy naszego Miasta Kutno w rozgrywkach Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, w kategorii D1 Młodzik grupa 1 rocznik 2004/05 pomiędzy drużynami SL SALOS RÓŻA KUTNO a KS KUTNO.

Spotkanie jak na derby przystało było bardzo zacięte. Od samego początku młodzi zawodnicy RÓŻY zdominowali poczynania boiskowe stwarzając sobie kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia gola. Strzały Krygla Miłosza, Wasilewskiego Sergiusza, Łykowskiego Marcina i Pasikowskiego Konrada minimalnie mijały bramkę gości, albo były w ostatnim momencie blokowane, albo bramkarz gości wykazywał się refleksem i odrobiną szczęścia. Goście do momentu straty gola  nie zagrozili ani razu bramce RÓŻY KUTNO strzeżonej przez Pawła Filipczaka. W 21 minucie meczu po faulu na Pasikowskim Konradzie do piłki podszedł Wasilewski Sergiusz i pomimo dużego kąta zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę z 20 metrów. Nieprzyjemny strzał skozłował tuż przed bramkarzem KS KUTNO, który pomimo dwukrotnej rozpaczliwej interwencji nie był w stanie wybronić go i piłka dość szczęśliwie znalazła drogę do bramki gości. Było 1 – 0 dla SL SALOS RÓŻY KUTNO. Potem optyczną przewagę uzyskali koledzy z KS KUTNO jednak ani jeden strzał w pierwszych 30 minutach meczu nie był celny. W przerwie meczu trener Robert Marzec dokonał kilku zmian w drużynie SL SALOS RÓŻY KUTNO.

[su_custom_gallery source=”media: 1012,1013,1014,1015,1016,1017,1018,1019,1020″ link=”lightbox” title=”never”]

Po zmianie stron to znowu młodzi piłkarze RÓŻY osiągnęli znaczącą przewagę. W 38 minucie meczu po stracie w środkowej strefie boiska na potężne i bardzo precyzyjne uderzenie z 25 metrów zdecydował się Kacper Sadowski i RÓŻA mogła cieszyć się ze zdobycia drugiej bramki. Bramkarz gości  mógł tylko odprowadzić wzrokiem piłkę, która wpadła tuż przy słupku do jego bramki. SL SALOS RÓŻA KUTNO – KS KUTNO 2 – 0. Utrata drugiej bramki bardzo mocno podcięła skrzydła młodym piłkarzom KS KUTNO, którzy nie byli w stanie zagrozić bramce RÓŻY. W 42 minucie meczu kapitan gospodarzy Miłosz Krygiel wykorzystał sytuację  sam na sam z bramkarzem gości i wpakował piłkę obok bezradnie wybiegającego bramkarza KS KUTNO. Było 3 – 0 dla RÓŻY i można było powiedzieć, że było po meczu. Trener Marzec po tym golu zdecydował się na kilka zmian dając możliwość pogrania wszystkim swoim zawodnikom. Mecz w końcówce wyrównał się ale goście nie byli w stanie strzelić choćby honorowej bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 3 – 0 dla SL SALOS RÓŻY KUTNO. Po meczu młodzi zawodnicy obydwu kutnowskich drużyn uścisnęli sobie wzajemnie dłonie dziękując za sportową walkę, a zawodnicy SL SALOS RÓŻY KUTNO 2004/05 odtańczyli taniec zwycięstwa. Drużyna trenera Roberta Marca zrobiła swój pierwszy, ale jakże ważny krok w drodze do realizacji założonego sobie przed sezonem celu jakim jest awans do I lub II Ligii Wojewódzkiej C2 Trampkarza w sezonie rozgrywkowym 2017/18.

SL SALOS RÓŻA KUTNO  – KS KUTNO         3 – 0                (1 – 0)

Bramki dla SL SLOS RÓŻA KUTNO strzelili:
1 – 0    Wasilewski Sergiusz  – 21 minuta
2 – 0    Sadowski Konrad   – 38 minuta
3 – 0    KrygielMiłosz – 42 minuta

Skład zwycięskiej drużyny SL SALOS RÓŻA KUTNO:

Filipczak Paweł, Gródecki Jakub, Markiewicz Kacper, Zagórowski Emil, Domański Krystian, Borowicz Jakub, Pasikowski Konrad, Sadowski Kacper, Krygiel Miłosz, Wasilewski Sergiusz, Łykowski Marcin, Wielgosz Krzysztof, Stefan Milan, Anioł Adrian, Sobczyk Patryk, Sobczak Gracjan, Kowalski Dawid, Rębowiecki Oliwier. Trener – Robert Marzec.

 

Róża Kutno
Róża Kutno
Artykuły: 209