Róża liderem III Ligi Kobiet

W środę, 7 września, na Stadionie Miejskim przy ulicy Kościuszki, w ramach trzeciej kolejki III ligi kobiet, Róża Kutno podejmowała Kotan Ozorków, drugą drużynę sezonu 2015/2016.

20160907_160955_resized

Bramkowy początek

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Różyczek. Już w trzeciej minucie na uderzenie z dwudziestego metra zdecydowała się zawodniczka Kotana i po niepewnej interwencji bramkarki Róży piłka znalazła się w siatce. Radość dziewczyn z Ozorkowa nie trwała długo, bo już w 6 minucie na indywidualną akcję zdecydowała się Justyna Matusiak, która wychodząc sam na sam z bramkarzem silnym uderzeniem umieściła piłkę w bramce.
Dalszy ciąg spotkania to próby przejęcia inicjatywy na boisku bardziej doświadczonego zespołu z Ozorkowa. Ambitne Różyczki nie pozwalały na zbyt wiele. Kulminacyjnym momentem była 36 minuta, w której zespół z grodu nad Ochnią przeprowadził zespołową akcję, po której Klaudia Maciejewska znalazła się w sytuacji sam na sam z golkiperką z Ozorkowa. Bramkarka szybko skróciła i zdołała odbić piłkę nogą, do której dopadła Oliwia Wypych i z najbliższej odległości umieściła ją w bramce.

Druga połowa

Druga połowa to zdecydowane ataki zespołu Kotana Ozorków, ale zespół Róży mądrze się bronił i groźnie kontratakował. Tylko nieskuteczność i zmęczenie dziewczyn z Kutna zadecydowały o tym, że wynik z pierwszej połowy utrzymał się do końca spotkania. Drużyna Róży Kutno udanie zrewanżowała się zespołowi z Ozorkowa po sierpniowej porażce w Pucharze Polski.

Wynik i zdobywczynie bramek

SL SALOS Róża Kutno – Kotan Ozorków 2 – 1

Bramki:
0-1 3′ – zawodniczka Kotana Ozorków
1-1 6′ – Justyna Matusiak
2-1 36′ – Oliwia Wypych
Skład SL SALOS Róża Kutno: Marta Środecka, Klaudia Byczkowska (Agata Adamiak 46’), Klaudia Ignaczak, Natalia Otto, Milena Adamiak, Justyna Matusiak, Oliwia Wypych, Paulina Matusiak ( Dagmara Haczyk 75), Natalia Kuśmider (Klaudia Adamowicz 70′) , Klaudia Maciejewska.

Kolejne spotkanie za 2 tygodnie

W czwartej kolejce podopieczne Tomasza Kaby podejmować będą Wojownika Skierniewice w sobotę, 24.09.2016 godz. 11.00 na Stadionie Miejskim w Kutnie ul. Oziębłowskiego – serdecznie zapraszamy!

Róża Kutno
Róża Kutno
Artykuły: 209