Udana inauguracja sezonu w III Lidze Kobiet

W dniu 27 sierpnia o godz. 11.00 na Stadionie Miejskim przy ulicy ks. Oziębłowskiego w Kutnie jako pierwsze rozpoczęły zmagania w ramach III -ligi Kobiet województwa łódzkiego sezonu 2016/2017 drużyny Róży Kutno i Błękitnych Dmosin. Pierwsze minuty spotkania to obustronne próby narzucenia swoich warunków gry, ale z każdą minutą zaczęła wzrastać przewaga dziewcząt z Kutna. Dowodem na taki obrót sprawy było strzelanie gola debiutującej w senatorskiej piłce nożnej Klaudii Maciejewskiej.

Szybko strzelona bramka tylko pobudziła drużynę gospodarzy, którzy wyraźnie złapali wiatr w żagle i przewaga z minuty na minutę była bardziej widoczna. W 20 minucie po zamieszaniu w polu karnym gości niefortunną próbę wybicia piłki podjęła się zawodniczka przyjezdnych i piłka po raz drugi znalazła się w bramce. Mimo dużej ilości dogodnych sytuacji dla Różyczek wynik w pierwszej połowie nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Róża Kutno zaczęła od mocnego uderzenia. Na indywidualną akcję zdecydowała się Justyna Matusiak, która wychodząc sam na sam z golkiperem gości umieściła piłkę w siatce.W tym dniu widać było, że Różyczki mają dużą ochotę na grę i i kolejne bramki to kwestia czasu.
W 55 minucie w polu karnym została sfaulowana Oliwia Wypych i sędzia Roman Walczak wskazał na 11 metr. Rzut karny wykonała kapitan drużyny Justyna Matusiak i pewnym uderzeniem zdobyła bramkę nr 4 w tym spotkaniu.
W 70 minucie po minięciu trzech zawodniczek z Dmosina w sytuacji sam na sam znalazła się Oliwia Wypych, i piłka zatrzepotała w siatce po raz piaty.
Wynik spotkania ustaliła Klaudia Maciejewska, która po uderzeniu Justyny Matusiak przewidziała, że bramkarka Błękitnych wypuści piłkę z rąk i pewnym strzałem zdobyła swojego drugiego gola w swoim debiucie.

W drugiej kolejce podopieczne Tomasza Kaby czeka wyjazdowe spotkanie z Zawiszą Fiero Rzgów, które odbędzie się dnia 04.09.2016 godz. 17.00 w Rzgowie ul. Tuszyńska 56 -serdecznie zapraszamy.

SL SALOS Róża Kutno – Błękitni Dmosin 6-0 (2-0)
Bramki:
1-0 10′ – Klaudia Maciejewska
2-0 20′ – bramka samobójcza
3-0 48′ – Justyna Matusiak
4-0 65′ – Justyna Matusiak
5-0 70′ – Oliwia Wypych
6-0 80′ – Klaudia Maciejewska

Skład SL SALOS Róża Kutno: Marta Środecka, Klaudia Byczkowska, Klaudia Ignaczak, Natalia Otto, Milena Adamiak, Justyna Matusiak, Oliwia Wypych, Paulina Matusiak, Natalia Kuśmider (Weronika Oczkowska 70′), Dagmara Haczyk (Klaudia Adamczyk 60′), Klaudia Maciejewska
(Agnieszka Konopacka 80′).

Róża Kutno
Róża Kutno
Artykuły: 209